پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیثبت 36500 تخلف توسط سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور طی پنج ماهه سالجاری

تاریخ انتشار: 1398/06/13

رئیس اداره مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از ثبت 36500 تخلف توسط سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور طی پنج ماهه سالجاری خبرداد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، محمد حسین فیروزجائیان افزود :طی پنج ماه سالجاری  36500 تخلف توسط سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور استان ثبت شده و جهت اعمال قانون به پلیس ارسال گردید.
وی با اشاره به اینکه کنترل عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از سیستم های هوشمند ITS از اولویت های اصلی این اداره کل می باشد ، افزود:درحال حاضر 56 دستگاه تردد شمار ، 59  سامانه ثبت تخلف
و 22 دستگاه دوربین  نظارتی در محورهای مواصلاتی استان فعال می باشند و در یافت اطلاعات برخط تردد و مدیریت ترافیک در محورهای مواصلاتی استان توسط این سیستم ها انجام می گیرد.
فیروزجائیان افزود : براساس آمارهای احصا شده توسط سامانه های ترددشماری در طی این مدت ، سرعت متوسط ثبت شده در محورهای مواصلاتی استان  88کیلومتر بر ساعت بوده و همچنین درصد وسایل نقلیه با تخلف سرعت غیرمجاز 12 درصد بوده است .   
وی با اشاره به اینکه  رعايت فاصله طولی با ساير وسائل نقليه از الزامات ایمنی در رانندگی  است،  افزود : 9 درصد تخلفات ثبت شده توسط سامانههای ترددشماری در پنج ماهه سالجاری مربوط به فاصله طولی غیرمجاز بوده است .
فیروزجائیان در پایان افزود : رانندگان خودروها در سفر ، رعایت مقررات و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز را مهمترین اصل بدانند تا زمینه کاهش تصادفات جاده ای در استان فراهم شود.مشخصات:
نظرات: *