پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاهداء و توزیع بیش از 600 کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران

تاریخ انتشار: 1398/07/16

​رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از اهداء بیش از 600 کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران شهرستانهای استان در تابستان سالجاری خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، مهدی رجایی فرد افزود : با هدف آموزش موتور سواران و به منظور کمک به نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی برای این قشر آسیب پذیر  ، اجرای طرح های ارتقای ایمنی و توزیع رایگان کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران با همیاری پلیس راه ، توسط این اداره کل انجام گرفته و طی تابستان سالجاری بیش از  600 کلاه ایمنی توسط این اداره کل بصورت رایگان توزیع شده است .
ایشان با ذکر این موضوع که درصد بسیار بالایی از تلفات ناشی از تصادفات موتورسیکلت ناشی از نداشتن کلاه ایمنی است افزود : طبق آمارهای موجود  بیشترین آسیبهای وارده به راکبین موتورسیکلت در هنگام تصادفات در ناحیه سر می باشدکه گذاشتن کلاه ایمنی تاثیر زیادی در کاهش مصدومیت ناشی از تصادفات دارد.
رجایی فرد افزود : این طرحها با اولویت در روستاهایی که بیشترین آسیب دیدگی موتور سیکلت سواران ،تعدد وسایل نقلیه را دارا بوده و در مناطق پر خطر واقع شده اند اجرا گردیده است .
ایشان در پایان  خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای چنین طرح هایی در آینده شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در این بخش باشیم.مشخصات:
نظرات: *