پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیثبت 37 ميليون و 641 هزار تردد در چهارماهه سال جاري در محورهاي مواصلاتي استان سمنان

تاریخ انتشار: 1399/05/08

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از ثبت 37 میلیون و 641 هزارتردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان طی چهارماهه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان، احسان منصورکیایی افزود: سیستم های ITS موجود در محورهای مواصلاتی استان تمامی اطلاعات  مربوط به تردد، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوري در محورهاي مواصلاتي استان را به ثبت می رسانند. و بر اساس داده های استخراج شده از 56 سامانه تردد شمار برخط در محورهاي مواصلاتي استان سمنان، آمار كل تردد ثبت شده در طی چهار ماه  سال جاري 37 ميليون و 641 هزار وسيله نقليه بوده است .
وي در ادامه تصریح کرد : از مجموع کل تردد شمارش شده طی این مدت، 8 میلیون و 657 هزار و 430 تردد معادل 23 درصد سهم وسايل نقليه سنگين بوده است.
منصورکیایی در ادامه گفت : با توجه به وضعیت جاری کشور ، مشکلات ناشی از ویروس کرونا و محدودیتهای تردد ایجاد شده بخصوص در ایام تعطیلات نوروزی و مراعات هموطنان عزیز در کاهش سفرهای غیرضروری ، تردد در بزرگراه امام رضا (ع) در چهارماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 30 درصد کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان گفت : پرترددترین روز در بازه زمانی مورد نظر، روز جمعه  16/03/99 بوده بطوریکه تعداد تردد در مجموع محورهـای مواصـلاتی استان در این روز 513.000 وسیله نقلیه که  ناشی از سفرهای بازگشت و پایان تعطیلات نیمه خردادماه در باند شمالی بزرگراه (مسیر مشهد-تهران) بوده است.
گفتنی است 22 دوربین نظارت تصویری ، 56 دستگاه تردد شمار برخط و 59 سامانه ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان تحت نظارت این اداره کل فعال می باشد.مشخصات:
نظرات: *