پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
  
  
  
  
  
  
  
متن خبر
  
  
1399/03/19بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/6fd1ddf8e39f4c7e87edc1e1e3d1b7c2.jpgخرداد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از اختصاص تسهیلات بانکی به شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای بمنظور جبران خسارت ناشی از کرونا  خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، احسان منصورکیایی  با  اشاره به اینکه بیش از 5700 نفر راننده در استان سمنان در امر حمل و نقل بین جاده ای کالا و مسافر فعالیت می نمایند افزود : حمل و نقل عمومی جاده‌ای خصوصاً رانندگان  و شرکتهای حمل و نقل بخش مسافری آسیب شدیدی را ناشی از بیماری کرونا متحمل گردیدند.
ایشان ادامه داد: پیرو تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا بمنظور جبران بخشی از ضرر و زیان ناوگان و شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی به مبلغ 120 میلیون ریال برای بنگاههای آسیب دیده و 60 میلیون ریال برای شاغلین حقیقی بیمه شده با سود 12 درصد و دوره بازپرداخت 24 ماهه در نظر گرفته است .
منصورکیایی در ادامه گفت : رانندگان ، مالکین وسایل نقلیه عمومی بین شهری ،  شرکتهای حمل و نقل و پرسنل آنها می توانند برای بهره مندی از این تسهیلات با مراجعه به سامانه کارا به آدرس KARA.MCLS.GOV.IR نسبت به انجام ثبت نام در سامانه مذکور اقدام نمایند.   

1399/03/19
  
1399/03/19بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/d7b5281f6ef549a2b102dc1e8eac2d54.jpegخرداد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مهدیشهر از نصب 70 عدد تابلو علائم طی دو ماه سالجاری در محورهای حوزه استحفاظی شهرستان مهدیشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، یاورعلی باقری  با اعلام این خبر افزود : در راستای ارتقاء سطح ایمنی و سهولت تردد وسائط نقلیه در محورهای مواصلاتی شهرستان، طی دو ماه سالجاری با تلاش راهداران این اداره ، 70 عدد تابلوعلائم در محورهای مواصلاتی شهرستان مهدیشهر نصب شد.
 ایشان در ادامه با اشاره به اینکه علائم ایمنی افقی و عمودی راه به عنوان ابزار کنترل ترافیک و حرکت قابل پیش بینی و منظم ترافیک و در نهایت فراهم شدن  ایمنی راه  مورد استفا ده قرار می گیرد گفت : بمنظور تامین ایمنی در نقاط پرتگاهی و حساس محورهای شهرستان نیز طی این مدت 210 متر حفاظ ایمنی ( گاردریل ) تهیه ودر نقاط مد نظر نصب شده است .
باقری در ادامه گفت : با توجه به شرایط آب و هوایی محورهای شهرستان مهدیشهر ،  ترمیم و شستشوی تابلو علائم ، پاکسازی محورهای مواصلاتی ، ریزش برداری ، بهبود وضعیت حفاظ ها و روشنایی محور ها، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پر تصادف ،  خط کشی و لکه گیری ، جمع آوری لاشه حیوانی و ..... در سطح محور ها از جمله فعالیت های ایمن سازی است که به طور گسترده توسط راهداران پر تلاش شهرستان  در حال انجام میباشد .
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مهدیشهر در پایان  از رانندگان درخواست کرد با رعایت کامل نکات ایمنی در حین سفر از بروز حواث ناگوار و ایراد خسارت مالی و جانی جلوگیری و در حفظ و حراست از راهها بعنوان سرمایه عظیم ملی تلاش کنند.

1399/03/19
  
1399/03/11بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/eb2d63bedba74c61a264d34a1fc39d67.jpegخرداد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان از ایمن سازی مسیر خروجی روستای مایان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، حسین ابوطالبی آهوانی افزود : در راستای ایمن سازی تردد وسایل نقلیه از روستای مایان به بزرگراه دامغان – مشهد عملیات اجرایی احداث رمپ خروجی روستای مایان به طول 200 متر شامل عملیات زیر سازی ، قیر پاشی و آسفالت رودمیکس با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان بصورت امانی توسط پرسنل زحمتکش اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان انجام شد .
ایشان با اشاره به اینکه هم اکنون عمده تلاش‌های ما صرف نگهداری و حراست از شبکه راه‌ها، تأمین ایمنی عبور و مرور به منظور حفظ و بهره‌برداری بهینه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش می‌شود، گفت : پیش از این بعلت عدم وجود رمپ خروج در این نقطه ، تردد اهالی این منطقه با مشکلاتت ترافیکی مواجه بوده ومتاسفانه حوادثی را سال گذشته داشته است .

1399/03/11
  
1399/03/10بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/e86b418a7b4548fcb34996641c76994b.jpgخرداد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سمنان از شروع عملیات اجرایی احداث ابنیه فنی و تکمیل عملیات خاکی در مسیر دسترسی به منطقه پیغمبران خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، حبیب عرب با اشاره به اینکه منطقه مذکور یکی از مناطق زیارتی و گردشگری حوزه شهرستان سمنان می باشد افزود : بمنظور ارتقای مشخصات فنی محور مذکور شامل :
احداث سه دستگاه پل و تکمیل عملیات خاکی شامل بستر سازی ، خاکریزی و خاکبرداری 3 کیلومتر از مسیر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری در حال انجام می باشد .
ایشان در ادامه گفت : در سنوات گذشته روکش آسفالت 18 کیلومتر از مسیر دسترسی این منطقه با امکانات موجود و تخصیص اعتبارات استانی به صورت امانی - پیمانی انجام شده و با تکمیل این پروژه ، باقیمانده مسیر دسترسی به این منطقه زیارتی و گردشگری از مشخصات فنی برخوردار خواهد گردید .

1399/03/10