پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
  
  
  
  
  
  
  
متن خبر
  
  
1398/06/28بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/2b9c2c25e20240f2b8a77b05a10a85d8.jpegشهریور

​بنابرگزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان احسان منصورکیایی مدیرکل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و فداکاری های رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس برنامه های اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را در بزرگداشت هفته دفاع مقدس تشریح کرد. منصورکیایی با برشمردن ويژگي هاي دوران دفاع مقدس، افزود: ملت ايران با رهبري حضرت امام(ره) توانست درجنگ مكتب جديدي را پايه گذاري كند كه حتي دشمنان ما نيزازآن الگو گرفتند . وي، رمز پيروزي ملت ايران را توکل بر خدا، ايمان راسخ و ولايتمداري رزمندگان مديريت حضرت امام خميني(ره) و اعتماد به نوجوانان و جوانان در عرصه دفاع مقدس عنوان نمود.
ایشان در ادامه با بیان اینکه  صنعت حمل ونقل يكي از تاثیرگذارترین پايه هاي جنگ تحميلي در پيشبرد اهداف دفاع مقدس بوده عنوان کرد : همکاری فعالان بخش در اعزام نيرو ، ارسال كمك هاي مردمي ، تجهيزات نظامي و ...بخشی از دلاورمردي هاي فعالان اين بخش بوده است.
ایشان با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم ، غبارروبي و عطر افشاني مزار شهيدان با حضور برادران و خواهران بسيجي ، شركت همکاران در برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس، برگزاري مراسم تجليل از جانبازان و ايثارگران اداره كل با حضور كليه پرسنل و سخنراني يكي از بسيجيان غيور استان، نصب پلاكارد ، پوستر و آذين بندي محل اداره كل و تمام مراكز تحت پوشش متناسب با این ایام ، برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي از همكاران و مراجعين اداره کل ، سنگر سازي در ورودي اداره كل ، برپايي نمايشگاه حمل و نقل در دفاع مقدس ، ديدار با چند تن از جانبازان و ايثارگران و خانواده آنان ،برگزاري مراسم پرفيض زيارت عاشورا به مناسبت اين هفته ، اختصاص دو روز در این هفته جهت ملاقات عمومي با مراجعين ، درج پيامهاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري در سر برگ مكاتبات اداري ، برگزاری مسابقات ورزشی در دورشته تنیس روی میز و دارت ، اجرای فراخوان ارسال عکس ، خاطرات و دل نوشته های رانندگان و شاغلین راهداری و حمل و نقل جاده ای  را از برنامه های اداره کل در بزرگداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

1398/06/28
  
1398/06/23بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/179859bce3cc4ee4b54693eff1d24fbc.JPGشهریور

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از افزایش تردد در محورهای مواصلاتی استان در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان  ، احسان منصورکیایی افزود :     به استنـاد آمار و اطلاعات تردد ثبت شده توسط سامانه‌های ترددشماری برخط، در بازه زمانی هفدهم لغایت بیست و دوم شهریورماه بیش از سه میلیون و چهارصد هزار خودرو از محورهای مواصلاتی استان عبور کرده اند.
ایشان در ادامه افزود :بیش از هفتصد و هشتاد هزار وسیله نقلیه در روز جمعه مورخ  22/6/98 در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته اند، که روز مذکور پرتردد ترین روز در این بازه بوده است . 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اینکه درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در این مدت 12 درصد بوده است گفت :بر اساس آمار های سیستمی محور آرادان – گرمسار پرتردد ترین محور مواصلاتی استان در این ایام منظور شده است

1398/06/23
  
1398/06/21بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/84f171b8c5734ad79bd6eba9585990ca.jpegشهریور

برنامه های کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین سال 1398در دومین جلسه این کمیته تشریح شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ، غلامرضا طحان دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین سال 98 استان افزود : شیوه نامه مدیریت حمل و نقل جاده ای در ایام اربعین حسینی با حضور اعضای کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین در دومین جلسه این کمیته تشریح شد.
ایشان افزود : هر ساله حرکت خیل عظیم مشتاقان و زائرین امام حسین (ع) در ایام اربعین حسینی از اقصی نقاط کشور به سوی مرزهای مشترک با کشور عراق صورت می گیرد.لذا ضروری است با عنایت به اهمیت و جایگاه معنوی این حرکت عظیم جهانی و لزوم تکریم زائرین سید الشهدا ، پیش بینی ،  برنامه ریزی و اقدام موثر در تمامی زمینه ها برای ارائه خدمات مطلوب به هموطنان صورت پذیرد.
ایشان ضمن تشکر از همکاری تمامی دست اندرکاران کمیته حمل و نقل و سوخت در سنوات گذشته افزود : دوره طرح جابجایی زائرین اربعین حسینی در سالجاری از هفدهم مهرماه آغاز و به مدت 17 روز ادامه خواهد داشت .
دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان اظهار داشت : با توجه به روند سفرهای انجام شده طی سالهای گذشته ، بدلیل تقاضای بالای زائرین در دوره اوج بازگشت و همچنین تعداد مسیرهای محدود بازگشت از مرز مهران بمنظور جلوگیری از بروز بحران و مدیریت سفرهای بازگشت زائرین براساس شیوه نامه ابلاغی خدمات رسانی به زائرین بر اساس طرح پس کرانه اجرا خواهد شد.
غلامرضا طحان افزود : بر این اساس ، مرز خروج زائرین اربعین حسینی استان سمنان از مرز مهران و شهر کرمانشاه بعنوان شهر پس کرانه استان درنظر گرفته شده است .
ایشان الزاماتی همچون ، برگزاری نشست های مشترک با اعضای کمیته برای هماهنگی با ارگانهای مرتبط و دستگاههای نظارتی و تشکل های صنفی ، تاکید بر استفاده از ناوگان مناسب حمل و نقل جاده ای ، بازدید مداوم از پایانه های مسافری ، کنترل و نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل و نقل و مدیران فنی ، انجام هماهنگی لازم با مدیران  مجتمع های خدماتی رفاهی برای ارائه خدمات مطلوب به زائرین ، تشکیل کمیسیون های ایمنی ، برنامه ریزی و نظارت ویژه بر عملکرد مراکز معاینه فنی  سنگین و هماهنگی با دستگاههای امدادی جهت آماده سازی و ارائه خدمات در پایگاههای امداد و نجات ، استقرار گشت های کنترل و نظارت را از اهم وظایف اعضای این کمیته برشمرد.
شایان ذکر است در اربعین سال گذشته 216 دستگاه اتوبوس زائرین عزیز هم استانی را به مرزهای تعیین شده انتقال دادند.

1398/06/21
  
1398/06/20بلهhttp://semnan.rmto.ir/NewsPicture/8a28623c056f47d8aaafa4e4ccd00187.jpgشهریور

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از شروع ثبت نام بیمه تکمیلی درمان رانندگان جامانده از سال قبل در بخش حمل و نقل کالا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان : مجید عرفانی تبار  با اشاره به اینکه این طرح ارمغان هفته دولت برای رانندگان بخش حمل و نقل کالا بوده است افزود : در راستای بهبود وضعیت رفاهی و حمایت‌های اجتماعی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای کالا و خانواده آنها، مقرر شده است دو فرزند رانندگان که دارای سن کمتر از ۱۸ سال می‌باشند، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند که البته فرزندان دختر از شرط سنی مستثنی هستند.
ایشان در ادامه افزود : بر اساس اعلام  مدیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  ، با توجه به تمدید قرارداد بیمه تکمیلی درمان رانندگان فعال در بخش حمل و نقل کالا ، از تاریخ 15 شهریور 98 به مدت دو ماه تمامی رانندگان جامانده از سال قبل و همسرشان که نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام ننموده اند می توانند با مراجعه به انجمن های صنفی کارگری وکارفرمائی ،  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
عرفانی تبار  با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی خانواده راننده‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات این قشر بود ، افزود : طرح ثبت نام بیمه تکمیلی فرزندان رانندگان  از تاریخ پانزدهم آبان 98 لغایت پانزدهم دیماه امکان پذیر است.
شایان ذکر است بیش از 4500 نفر راننده در بخش حمل و نقل جاده ای کالا در استان فعالیت دارند.

1398/06/20